про проєкт

Проект "Створення культурного маршруту "Шлях гуні" реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» за фінансової підтримки Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO ) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Одним з основних видів діяльності Агенції регіонального розвитку Закарпатської області є підтримка та забезпечення сталого розвитку Карпатського регіону. З цією метою, на базі Агенції почав функціонувати Центр сталого розвитку українських Карпат. Діяльність Центру безпосередньо направлена на збереження культурних надбань населення Карпатського регіону та їх популяризація і використання в туристичних цілях на засадах сталого розвитку. Тому АРР взяла участь в конкурсній програмі Українського Культурного фонду “Культура. Туризм. Регіони” на 2020 рік. Програма покликана посилити туристичну привабливість регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів. Програма розроблена для спільного пілотного проекту УКФ, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), SME.DO (офіс розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства). Для пілотного проекту обрано Програмою КЕУ дві області: Закарпатську та Одеську.

Проект “Створення культурного маршруту “Шлях гуні” безпосередньо направлений на один з пріоритетів програми: створення нового конкурентоздатного інноваційного продукту через розробку та впровадження культурного маршруту в селі Річка, Мижгірського району Закарпатської області". Саме через впровадження культурного маршруту ми переслідуємо ціль відродити та популяризувати традиційне народне ремесло гірського населення - виробництво одягу з овечої шерсті як елемент культурної спадщини Закарпаття. Активне залучення місцевих жителів, носіїв традиції виготовлення гуні, бізнесу, громадськості та органів влади до участі у забезпеченні роботи культурного маршруту сприятиме розвитку місцевої громади.

Завдяки нашому проекту буде створений інноваційний продукт - культурний маршрут, який передбачає комплексний підхід до питань соціально-економічного розвитку громади віддаленого гірського поселення щляхом поєднання природних атракцій полонини Боржава, традиційного полонинського господарювання і виробництва одягу з овечої шерсті народними майстрами.

Головними завданнями проекту є:

  • розробка і створення культурного маршруту в селі Річка;

  • промоція традиційних ремесел та локацій маршруту в соціальних мережах та створення веб-сайту “Шляху гуні”;

  • проведення навчання для народних майстрів і власників сільських садиб в селі Річка для підвищення навиків просування туристичної привабливості села;

  • популяризація традиційних ремесел та полонинського господарювання в регіоні для забезпечення сталого розвитку гірських територій.

На прикладі створення культурного маршруту в селі Річка, ми відпрацюємо ефективний кейс створення подібних маршрутів та будемо впроваджувати його у подальшому для збереження культурної спадщини та розвитку туристичної привабливості Українських Карпат.

Тривалість проєкту “Створення культурного маршруту “Шлях гуні” становить 5 місяців ( червень-жовтень 2020 року).

Загальний бюджет проекту 373 781 гривень.

Координатор проекту Владислав Товтин

Асистент координатора проекту Надія Яшина